İkinci el taşıt kredisi nedir, nasıl alınır?

Dönem dönem yeni araç almak isteyen tüketiciler sıfır araç yerine ikinci el araçlara yöneliyor. Ancak almak istenilen araç için gerekli nakit ihtiyacı bazen hemen sağlanamayabiliyor.

Peki nedir ikinci el taşıt kredisi? Sıfır araç kredisinden farkı var mı? Daha da önemlisi ikinci el taşıt kredisi kullanmak isteyen tüketicileri neler bekliyor?
İşte bu ve buna benzer soruların cevapları için Hangikredi.com Pazarlama Müdürü Mustafa Oral ile ufak bir söyleşi gerçekleştirdik… 
ÖNCELİKLE İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ NEDİR? BUNU AÇIKLAYABİLİR MİSİNİZ? 
Bankalar sıfır araçlar gibi ikinci el araçlara da kredilendirme yapmaktadır. Sıfır araç kredisinden biraz farkı vardır. Aracın bedeli kasko değerine göre belirlenmektedir. Aracın kasko değeri üzerinden kredilendirme yapabilirsiniz.
İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİNDE YAŞ SINIRI KAÇ? 
İkinci el taşıt kredilerinde yaş sınırı olmamakla birlikte gelen itibarıyla 8 yaşına kadar olan araçlarda kredilendirme yapılmakta. Bu durum bankadan bankaya da değişmekte. Ama 8 yaşına kadar olan araçlarda rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz çoğu bankada. 
İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİNDE KREDİ KULLANDIRIM ORANI NEDİR VE BU ORAN KAÇTIR?
İkinci el taşıt kredilerinden kullandırım oranı bankadan bankaya değişmekle birlikte en fazla yüzde 80’ine kadar kredi kullanabiliyorsunuz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik maaşı hesaplama yöntemi

Plakaya yazılan trafik cezası E-Devlet'te nasıl sorgulanır?

Kasko Satın Alırken Nelere Dikkat Ediyoruz?